قیمت آهن ضایعات و قراضه فلزات

جهت مشاوره خرید و یا استعلام قیمت روز ضایعات آهن و چدن یا قراضه فلزات درجه یک- دو و … می توانید از طریق شماره 09131193694 – 03195011199 با ما در تماس باشید.

ضایعات آهن و چدن کیلویی چند؟

کاربران عزیز همانطور که میدانید قیمت روز ضایعات آهن و چدن دائماً در حال تغییر است از این رو شما می توانید در جدول زیر قیمت را مشاهده کنید اما اگر خریدار آهن قراضه و ضایعات هستید به علت نوسانات قیمت در بازار حتماً برای اطلاع دقیق از تعرفه فروش ضایعات آهن در مرکز چدن ایران با شماره های 09131193694 03195011199 تماس حاصل فرمایید.

ضایعات اهن فروشی

ضایعات اهن در شهرهای مختلف قیمتی متفاوت دارد به عنوان مثال ضایعات آهن اصفهان با ضایعات اهن شیراز ، همدان، یزد، کاشان و … قیمت متفاوتی دارد. علاوه بر این  میزان خلوص درجه اهن در نرخ گذاری ضایعات اهن فروشی نفش تعیین کننده ای دارد.

ضایعات آهن به سه گروه ضایعات سوپر ویژه ، ضایعات ویژه و ضایعات مختلط تقسیم بندی میشوند. ما کلیه خدمات بالا را با قیمت مناسب و رقابتی در اختیار شما قرار می دهیم جهت مشاوره رایگان و یا خرید بدون واسطه با ما در تماس باشید.

قیمت روز ضایعات آهن و چدن

عوامل موثر در قیمت روز ضایعات آهن، ورق گاوانیزه و…

یکی از سوالات پرتکرار شما عزیزان این است که چه عواملی بر روی تعرفه اهن ضایعات تاثیر میگذارد. لازم به ذکر است که قیمت ضایعات آهن و همچنین فلزات دیگر تحت تاثیر عوامل مختلفی تغییر می‌کنند،از این رو اطلاع از آخرین نرخ این محصول در صنعت فولاد یک ضرورت به حساب می‌آید. همانطور که میدانید قراضه اهن کاربردهای بسیار زیادی دارد و به عنوان ماده اولیه بسیاری از محصولات مورد استفاده قرار میگیرد. به همین دلیل اهمیت ضایعات آهن بسیار زیاد است؛ به طوری‌که یکی از برنامه های کلان کشورها بر همین اصل برنامه ریزی شده است؛ زیرا بازیافت ضایعات فلزی و آهن قراضه تاثیر چشم‌گیری در کاهش هزینه‌های تولید و حفاظت از محیط زیست دارد و از ارزش ویژه‌ای برخودار است.

عواملی همچون جنس، نوع، آلیاژ، روش بسته‌بندی بر نرخ این محصولات تاثیر گذارند؛ البته قیمت روز آهن ضایعات پرس شده و ضایعات آهن پرس نشده یکی از انواع دسته‌بندی این محصول به حساب می‌آیند.

تعرفه روز قراضه آهن به صورت کیلویی در دسته‌های روغنی، سنگین، سبک، سوپر ویژه، ویژه و چدن اعلام می‌شود. البته در نظر داشته باشید اطلاعات این صفحه تنها به قیمت ضایعات فلزی محدود نمی‌شود و قیمت ضایعات چدن و ورق گالوانیزه و … را می توانید در مرکز چدن ببینید.

راهنمای خرید ضایعات آهن از مرکز چدن ایران

شما بعد از اطلاع از قیمت محصول مورد نظر خود می‌توانید برای مشاوره در زمینه انتخاب مناسب با شماره  09131193694 03195011199 تماس حاصل فرمایید و بعد از مشاوره با کارشناسان با تجربه مرکز چدن، اقدام به سفارش کالای مورد نظر خود کنید. توجه داشته باشید امکان ثبت سفارش ضایعات در تمام شهرهای ایران از جمله اصفهان، شیراز، مشهد و… وجود دارد.

ضایعات آهن چیست؟

به زبان ساده بخواهیم ضایعات آهن را تعریف کنیم به موادی که قابلیت بازیافت داشته باشند ضایعات گفته می شود به عبارت دیگر مواد غیر قابل استفاده معیوب و دور ریخته شده در صنعت مثل صنایع خودرو سازی ، صنایع ساختمانی و همه صنایعی که بتوان از مواد آن مجدد استفاده کرد یا به اصطلاح بازیافت شوند ضایعات به حساب می آیند.

زباله ها از لحاظ پولی ارزش خاصی ندارن ولی ضایعات آهنی و فلزات ارزش پولی دارند و بعد از بازیافت مجدد به چرخه تولید برگردانده میشوند از این رو در گروه زباله ها حساب نمیشوند. به ضایعات آهن ، قراضه یا آهن قراضه نیز گفته میشود.

امروزه ضایعات آهن در صنعت بسیار مورد استفاده است به طوری که از مهم ترین منابع برای تهیه مواد اولیه محصولات فولادی و آهنی ضایعات آهن هستند لذا در اکثر کشورهای جهان این محصولات را بازیافت کرده و امر حیاتی میباشد. در ایران هم بازیافت ضایعات بسیار رواج پیدا کرده و در کارخانه های داخلی بازیافت ضایعات بالاتر از ۷۰ درصد و در حال افزایش است.

درجه بندی ضایعات آهن:

هر شرکت برای خود تعریف خاصی از درجه بندی ضایعات دارد . درجه بندی ضایعات آهن مرکز چدن به صورت است.

  • سوپر ویژه : این گروه شامل آهن الات ساختمانی مثل نبشی و ناودانی ، تیرآهن ، خرده میلگرد ، گوشه ورق ضخیم ، ورق روغنی زنگ خورده ، لوله ضخیم زیر دو متر،شاسی ماشین سنگین برش خورده میباشد. جهت مشاوره رایگان و خرید ضایعات آهن سوپر ویژه با شماره 09131193694 – 03195011166 در تماس باشید.
  • حتماً این سوال برای شما هم پیش آمده که ضایعات سوپر ویژه و ویژه چه فرقی با هم دارند و ابعاد هر کدام چقدر است؟باید گفت از لحاظ ابعاد با هم متفاوت هستند، اندازه‌ها در سوپرویژه زیر 30 سانتیمتر می‌باشد.
  • ویژه: این گروه همه آهن آلات ساختمانی نظیر تیرآهن ، نبشی و ناودانی و خرده میلگرد با ابعاد بزرگ ، قوطی و پروفیل  و همچنین شاسی ماشین سنگین برش نخورده تمیز (بدون گریس) ، درب و پنجره خرده شده و پرس مفتول و میلگرد و ورقهای ضخیم ابعاد بزرگ و لوله ضخیم با ابعاد بزرگ را شامل میشود. جهت مشاوره رایگان و خرید ضایعات آهن ویژه با شماره 09131193694 – 03195011166 در تماس باشید.
  • مختلط: و اما گروه آخر آبگرمکن و شوفاژ آهنی برش خورده ، رب و پنجره ساختمانی ، سیم و مفتول کلافی ، تنه موتور سیکلت و ورق ترانس و آرمیچر بدون آلومینیوم  را شامل میشود. جهت مشاوره رایگان و خرید ضایعات آهن مختلط با شماره 09131193694 – 03195011166 در تماس باشید.

منابع تامین ضایعات آهن

به طور کلی منابع تامین ضایعات آهن را به سه دسته تقسیم میکنیم:

  •  منابع صنعتي
  • منابع خانگي
  •  منابع عمومي