لیست قیمت آهن اسفنجی

جهت مشاوره خرید و یا فروش آهن اسفنجی در ایران و یا استعلام قیمت آهن اسفنجی امروز با شماره 09131193694 – 03195011199  تماس حاصل فرمایید.

نوع کالاکارخانهمحل تحویلواحدقیمت به تومانحداقل خرید
آهن اسفنجینیریزکارخانهکیلوگرمتماس با کارشناس15تن
آهن اسفنجیگلگهرکارخانهکیلوگرمتماس با کارشناس15تن
آهن اسفنجیبافتکارخانهکیلوگرمتماس با کارشناس15تن
آهن اسفنجیشادگانکارخانهکیلوگرمتماس با کارشناس15تن
آهن اسفنجیمیانهکارخانهکیلوگرمتماس با کارشناس15تن
آهن اسفنجیاپالکارخانهکیلوگرمتماس با کارشناس15تن

 قیمت آهن اسفنجی گل گهر

تعرفه روز آهن اسفنجی گل گهر سیرجان در بورس کالا اعلام می شود. شرکت فولاد گل گهر یکی از تولید کنندگان انبوه آهن اسفنجی در ایران است. این کارخانه در شهرستان سیرجان واقع شده اما دفتر مرکزی آن در تهران می باشد. عمده تولیدات کارخانه آهن اسفنجی گل گهر سیرجان برای واحدهای ذوب و شمش ریزی است. همچنین کارخانه آهن اسفنجی میانه یکی دیگر از تولید کنندگان مطرح در ایران می باشد. قیمت آهن اسفنجی میانه نیز در بورس کالا تعیین می شود و مدوام در حال تغییر است.

 قیمت آهن اسفنجی شادگان 

فروش  آهن اسفنجی شادگان همانند کارخانه های دیگر رشد چشمگیری داشته است. قیمت آهن اسفنجی شادگان در بازار مانند بقیه کارخانه ها متغیر است.

آهن اسفنجی شادگان دارای شکل ظاهری اسفنجی و از طریق احیای مستقیم سنگ آهن بدست می آید.

همانطور که می دانید آهن اسفنجی شادگان برای تولید آهن و فولاد مورد استفاده قرار می گیرد به این صورت که 50 درصد آهن اسفنجی و 50 درصد قراضه آهن در کوره های القایی استفاده می شود. این مساله به خوبی اهمیت آهن اسفنجی را نشان میدهد. زیرا این ماده دارای عیار بالای آهن میباشد که برای تولید آهن و فولاد و جلوگیری از مشکلات زیست محیطی بسیار حائز اهمیت است. جالب است بدانید عیار و میزان موجود در آهن اسفنجی بین 84 تا 95 درصد می باشد.

 فروش آهن اسفنجی میانه

تعرفه آهن اسفنجی میانه نیز به دلیل نوسانات موجود در بازار متغییر است و عیاری همانند آهن اسفنجی میانه دارد برای اطلاع از تعرفه آهن اسفنجی میانه با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمائید.

دسته بندی روش های تولید آهن اسفنجی

1- روشهای مبتنی بر گاز
2- روش های مبتنی بر زغال سنگ

وجه تشابه این دو روش جداسازی اکسیژن از سنگ آهن به منظور تبدیل سنگ آهن به یک فلز آهن می باشد.

مشتریان عزیز توجه داشته باشید به منظور اطلاع دقیق از قیمت آهن اسفنجی یا استعلام می توانید از طریق کارشناسان مرکز چدن در تماس باشید.

آنالیز و قیمت فرومنگنز پرکربن

آنالیز آهن اسفنجی

SizeAl2o3 Sio2 PS C MetallizationTotal Gangue Total Iron
9-18mm 0.5%max 4% max 0.08%max 0.005% max 0.120%max 91 -93% 4.5% Ave 88 -92%

قیمت آهن اسفنجی در ایران

از احیای مستقیم گندله آهن ، آهن اسفنجی بدست می آید که به صورت احیای مستقیم از طریق منابع گازی و احیای مستقیم از طریق زغال سنگ انجام میشود. کاربرد آهن اسفنجی در اکثر کارخانه ای فولاد میباشد که از آن به جای ضایعات آهن استفاده میکنند.

قیمت آهن اسفنجی در ایران

قیمت آهن اسفنجی در ایران همانند بقیه محصولات فولاد مانند آهن آلات و … بالا و پایین می‌شود. این نوسانات می تواند تحت تاثیر بازارهای خارجی و یا تعطیلی موقت یا دائمی برخی از کارخانه های تولید کننده باشد. کمبود آهن قراضه و ضایعات هم میتواند در این موضوع نقش داشته باشد.

 این نوسانات می تواند تاثیر زیادی بر روی قیمت هر تن آهن اسفنجی یا قیمت روز آهن اسفنجی داشته باشد. درخواست برای صادرات آهن اسفنجی و یا فروش آهن اسفنجی در تناژ بالا برای کارخانه های داخلی ، نیازمند زمان بندی است؛ از این رو قبل از بستن عقد قرارداد و یا بدست آوردن قیمت روز آهن اسفنجی بهتر است از کارشناسان حرفه ای مشاوره بگیرید.

مرکز چدن آهن ایران با داشتن کارشناسان مجرب و مشاوره رایگان می‌تواند در کنار شما باشد.

قیمت آهن اسفنجی در بورس

آهن اسفنجی از دسته محصولات فولاد است که عرضه و فروش آن در بورس کالا انجام می‌شود. گاهی شاهد تفاوت قیمت آن در بورس و بازار هستیم. یکی از دلایل این اختلاف قیمت دخالت انجمن فولاد و وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور متعادل کردن بازار عرضه آهن اسفنجی است که می تواند نرخ فروش آهن اسفنجی در بورس و بازار را متغیر کند.

جهت مشاهده قیمت شمش چدن  و سایر مواد اولیه آن نظیر قیمت گندله آهن به صفحه هر کدام مراجعه و قیمت ها را مشاهده و مقایسه بفرمایید.

صادرات آهن اسفنجی

صادرات آهن اسفنجی با کد تعرفه 72031000 به کشورهای مختلفی نظیر کویت، عمان، عراق، ترکیه، مالزی، اندونزی، هند، امارات، سوریه، چین، پاکستان و گرجستان صورت می گیرد. صادرات این محصول در شکل های مختلف از جمله:گلوله های آهن اسفنجی بصورت فله و جامبو بگ شده یا بصورت بریکت شده می‌باشد.

صادرات آهن اسفنجی ایران با رشد زیاد، در حال توسعه است. پیش بینی میزان تولیدات مازاد و افزایش صادرات آهن اسفنجی را در سال های آتی خواهیم داشت.

فروش آهن اسفنجی در اصفهان با تناژ ماهانه 30 هزار تن توسط مجتمع آهن و فولاد سیمرغ انجام می گیرد. برای کسب اطلاع از قیمت امروز آهن اسفنجی و یا شرایط خرید می‌توانید از طریق شماره های 09131193694 – 03195011199 با ما در تماس باشید.

قیمت آهن اسفنجی

تاثیر نرخ آهن اسفنجی از بازار خارجی

همانطور که می‌دانید هند بزرگترین تولید کننده آهن اسفنجی در دنیا به شمار می‌آید. ایران نیز با افزایش تولید آهن اسفنجی در رتبه های بعدی قرار گرفته است. ایران در حال حاضر یکی از کشورهای مهم برای صادرات آهن اسفنجی در دنیا به شمار می‌‌آید.

به دلیل وابسته بودن زنجیره محصولات فولاد سازی به آهن اسفنجی و استفاده آن به منظور ذوب و تولید کالاهای فولادی هر گونه تغییر در تعرفه فولاد و یا شرایط بازار می تواند نرخ تعرفه آهن اسفنجی را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد. ایران به دلیل صادرات آهن اسفنجی در تناژ بالا تحت تاثیر شرایط و نوسانات بازار جهانی نیز قرار می‌گیرد. به بیان ساده تر فروش آهن اسفنجی و تحویل به صورت fob در بنادر کشور تحت تاثیر بازارهای بین المللی می‌باشد.

فروش آهن اسفنجی در اصفهان

عیار برای فروش آهن اسفنجی در اصفهان 86-89.5 درصد و متالیزاسیون 90 درصد می‌باشد که توسط شرکت آهن و فولاد سیمرغ انجام می‌شود. نرخ آهن اسفنجی اصفهان همانند دیگر محصولات فولاد سازی چه در بازارهای داخلی و چه در بازارهای خارجی روند افزایشی و متغیر داشته است. به دنبال این تغییرات، تعرفه آهن اسفنجی در بورس ایران هم متفاوت است.

فروش آهن اسفنجی در اصفهان با تناژ ماهانه 30 هزار تن توسط مجتمع آهن و فولاد سیمرغ انجام می گیرد. برای کسب اطلاع از قیمت امروز آهن اسفنجی و یا شرایط خرید می‌توانید از طریق شماره های 09131193694 – 03195011199 با ما در تماس باشید.

کارخانه های تولید آهن اسفنجی در ایران